אגירה שאובה גלבוע

אגירה שאובה גלבוע

אגירה שאובה בגלבוע הינו הפרויקט ההידרואלקטרי הראשון בישראל שמיועד ליעל את משק החשמל באמצעות היכולת לספק לרשת החשמל אנרגיה אגורה בפרק זמן קצר. הפרויקט שממוקם ברכס הגלבוע מנצל את הפרשי הגבהים בין שני מאגרים בעלי קיבולת של 2.7 מיליון מ"ק כאשר תנועת המים מניעה שתי טורבינות המסוגלות לייצר 300 מגוואט. גאוטופ – לוין הייתה מעורבת בפרויקט משנת 2009 כאשר החלו החקירות הגיאוהנדסיות לקטעי המנהרות והפיר המרכזי שכללו קידוחי גלעין עמוקים ביניהם הכנת מפרטי ביצוע ופיקוח על בדיקות  Lugeon test, Hydraulic Jacking, Plate loading test. 

גאוטופ – לוין הפעילה צוות של 4 גיאולוגים הנדסיים שעבדו לעיתים מסביב לשעון בליווי ופיקוח על בדיקות הידראוליות תוך שיתוף פעולה עם יועצים ומומחים מחברת EDF ובקרה מטעם הגוף המממן. ממצאי החקירה עובדו ונכתבו לפי סטנדרטיים בינלאומיים ותומצתו בדוח GBR שהיווה מסמך מרכזי  בהתקשרות החוזית עם קבלן ה EPC. פעילותה של גאוטופ – לוין נמשכה גם בשלב ביצוע הכרייה תוך הקפדה על תיעוד גיאוהנדסי לפי דרישות תקן ת"י 5620.

הניסיון שנצבר בביצוע בדיקת PLT וניתוח הפרמטרים האלסטיים של הסלע פורסמו במאמר מקצועי ואף הוצגו על ידי משה לוין, בעל החברה בכנס האיגוד הבינלאומי למכניקת סלע (ISRM) בווייטנאם בשנת 2015

Gilboa Pumped Storage
Gilboa Pumped Storage
Gilboa Pumped Storage
Gilboa Pumped Storage
Gilboa Pumped Storage
Gilboa Pumped Storage
דילוג לתוכן